Girişimcilere 50 Bin TL Hibe Desteği 

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) , Girişimcileri ön plana çıkartıp yeni ve başarılı işletmelerin kurulmasını amaçlıyor. Bu amaçla açtığı kurslara katılanlar kendi işletmelerini kurmak için gerekli hibe desteğini de yine Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından alabiliyor.

Bu kurslarda genç girişimcilerin yeni bir işletme kurmasını, sorumluluk ve faaliyet amaçlarını daha iyi anlaması ve gelişmeye açık iş planlarını rahatlıkla yapıp kendi işinin patronu olması amaçlanıyor.

Kurslara katılımın ücretsiz olduğunu açıklayan Kosgeb, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi üniversiteler tarafından verilen desteklerle en az 32 saat içerisinde tamamlıyor ve kursiyerlerine belgesini veriyor.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminden,  Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Girişimciler, İşletici Kuruluşlar (İş Geliştirme Merkezi’ni yönetmek üzere kurulan tüzel kişilik) faydalanabilecek.

GERİ ÖDEMESİZ (HİBE) DESTEKLER VE KAPSAMLARI

Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminden başarı ile mezun olan adaylara kuruluş desteği olarak 2000 TL, Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteği olarak 18.000 TL, İşletme Giderleri Desteği olarak da 30.000 TL geri dönüşümsüz hibe desteği veriliyor. Geri Ödemesiz Desteklerin Toplamı ise 50.000 TL dir. Bunun yanı sıra  Sabit Yatırım Desteğide geri ödeme koşuluyla sağlanmakta ve bu desteğin toplam miktarı ise 100.000 TL dir.

(1) İşletme kuruluş giderleri için geri ödemesiz olarak 2.000 (iki bin) TL destek sağlanır.

(2) Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Ofis Donanım ve Yazılım Desteği kapsamında, işletmenin kuruluş tarihinden itibaren 24 (yirmi dört) ay içinde satın alınan/alınacak makine, teçhizat, yazılım ve ofis donanımları için geri ödemesiz olarak üst limiti 18.000 (on sekiz bin) TL destek sağlanır.

(3) İşletme Giderleri Desteği kapsamında, işletme kurluş tarihinden itibaren 24 (yirmi dört) ay içinde gerçekleşen işyeri kirası ve personel net ücretlerine yönelik olarak, aylık azami 5.000(beş bin) TL ve toplamda geri ödemesiz olarak 30.000 (otuz bin) TL destek sağlanır.

(4) Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Yazılım ve Ofis Donanım Desteği ile İşletme Giderleri Desteği üst limitleri; bu destek unsurları için belirlenen üst limitlerin toplamını aşmamak üzere ihtiyaç duyulması halinde Kurul Kararı ile  % 50 (elli)’ye kadar arttırılabilir. Bu durumda Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat, Yazılım ve Ofis Donanım Desteğinin üst limiti 27.000 (yirmi yedi bin) TL, İşletme Giderleri Desteği üst limiti 45.000 (kırk beş bin) TL ve her iki desteğin üst limitleri toplamı ise 48.000 (kırk sekiz bin) TL’yi geçemez.

(5) Sabit Yatırım Desteği kapsamında, işletme kuruluş tarihinden itibaren 24 (yirmi dört) ay içinde satın alınacak makine, teçhizat ve yazılım için teminat karşılığı geri ödemeli olarak 100.000  (yüz bin) TL destek sağlanır.

28 yorum

  1. 9合1升級保護,提升全面防護!!! 相比之前四合一的疫苗只能預防四種hpv病毒,70的相關癌症。 九合一可以預防9種hpv病毒,可預防高達90以上的子宮頸癌、外陰癌、陰道癌和肛門癌及癌前病變等。 HPV9合1子宮頸癌疫苗 Gardasil 功效 100 預防高危致癌的 HPV 16、18、31、33、45、52 及 58 型號 (可減低 90 患子宮頸癌、、90-95 肛門癌、85-90 外陰癌、80-85 陰道癌及相關癌前病變的風險) 100 減低引致生殖器官濕疣 (俗稱「椰菜花」) 的 HPV 6、11 型的感染 (可減低超過 90 患生殖器官濕疣的風險) 男性方面,能減低患上肛門癌、生殖器官濕疣 (俗稱「椰菜花」) 及傳播 HPV 病毒的風險 注射位置紅腫及痛、輕微發燒和頭痛,至今未有嚴重副作用記錄

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.