KOBİ’lere 150 Bin Lira Destek Projesi

Türkiye'de planlanan ve uygulamaya sokulan teşvikler belirli bölgelerde ve belirli oranlarda yapılması kararlaştırılmıştı. Yatırım teşviklenecek bölgeler ve şehirleri buradan inceleyebilirsiniz.

Kosgeb yatırım teşvik bölgeleri listesine göre program süresi , proje süresi, destek üst limit ve proje destek oranları değişkenlik gösterebiliyor. Bu yazımızda Kobi Proje Destek Programı ve Program ve Proje limitleri hakkında detaylara ulaşabileceksiniz.


PROGRAM VE PROJE LİMİTLERİ ŞU ŞEKİLDEDİR;
Program Süresi: 3 Yıl
Proje Süresi: 6-24 ay(+12 ay)
Destek Üst Limiti: 150.000 TL
Proje Destek Oranı:  1. ve 2. Bölgelerde %50 3., 4., 5. ve 6. Bölgelerde %60


PROGRAMIN AMACI:

 • İşletmelere has sorunların işletmeler tarafından projelendirildiği ve projelendirilen maliyetlerin desteklenebildiği bir programa gereksinim duyulması,
 • KOBİ’lerde proje kültürü ve bilincinin oluşturulması,
 • İşletmelerin proje yapabilme kapasitelerinin geliştirilmesi,
 • Esnek destekleme sistemine ihtiyaç duyulması.

DESTEKLENECEK PROJE KONULARI
İşletmelerin; üretim, idare-organizasyon, marketing, dış tecim, insan kaynakları, mali işler ve finans, bilgi yönetimi ve bunlarla ilişkili alanlarda sunacakları projeler desteklenir.

DESTEKLENECEK PROJE GİDERLERİ
Bu program kapsamında desteklenecek proje giderlerine Kurul karar verir. Ancak, arsa, bina, inşaat, tadilat, tefrişat ve benzeri, taşıt aracı, vergi, resim ve harçlar, toplumsal emniyet primleri, iletişim giderleri, proje ile ilgili olmayan personel giderleri, enerji ve su giderleri, kira giderleri, finansman giderleri, proje ile ilişkilendirilmemiş öteki maliyetler desteklenmez.

Proje kapsamında desteklenmesi müsait görülen masraf gruplarının toplamı Kurul tarafından belirlenir ve sabitlenir. Her bir proje gider grubunun desteklemeye esas tutarı; makine-teçhizat, hammadde, araç-gereç için, sabitlenen toplam tutarın % 10’unu ve personel, yazılım ve hizmet/öteki masraf gruplarının her biri için % 40’ını geçmeyecek şekilde belirlenir. Proje bütçe gerçekleşmesindeki değişimler bu fiyatları değiştirmez.

38 yorum

 1. Kutsasın izleyiciyi

  Do you need urgent loan for investment? E-posta: (dealae@usa.com) Business? construstion? farming loan? Düşük faizli acil kredi teklifi, Yatırım kredisi? İşletme Kredisi? E-posta: (dealae@usa.com)

  #280B, T.C beside Planet.
  Investment D.E.A LTD
  333 333 0633

 2. Hello there, simply converted into mindful of your web site through Google, found that it’s seriously helpful aplikasi rekomendasi saham terkini. We are gonna be watchful to get brussels. We’ll take pleasure in when you continue this in future. Numerous people may be helped through your producing. Best wishes!

 3. Hi there, Well put together posting aplikasi berita saham . There’s an concern with the internet site within ie, may possibly go here? Firefox still is the market primary in addition to a large part of other individuals will neglect the impressive composing due to this problem.

 4. You already know therefore appreciably regarding this particular theme, taught me to be professionally picture the idea from lots of a number of facets. It’s for instance males and females don’t seem to be fascinated except if it’s something to try and do together with Girl coo! Your personal products exceptional endorsement advertising. Everyday contend with it!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.