Devlet Destekli Traktör Kredisi (Hibe) Veriliyor mu?

Devlet Destekli Traktör Kredisi veren kuruluş ve kuruluşlardan kredi çekmek isteyen çiftçilerimiz için, tarımsal alanda verilen teşvik ve hibelerle beraber Türkiye’de hangi kurumların traktör alımı için geri ödemesiz kredi verdiğini araştırdık. Eğer tarımsal yatırımınız için, traktör almayı hedefliyor ve bu alım için Devlet desteğinden faydalanmayı amaçlıyor iseniz, kafanızda ki sorulara yazımızdan yanıt bulabilirsiniz.

Devlet Destekli Traktör Kredisi (Hibe) Veriliyor mu?
Günümüzde endüstri ve değişen teknolojinin günden güne gelişmesi nedeniyle, ziraat ile ilgilenen çiftçileri desteklemek, yerli üretimi arttırmak amacıyla Devlet tarafınca ziraat ve hayvancılık alanlarında birçok yatırımlar yapılmaktadır. Amaç; çiftçileri ziraat faaliyetlerine teşvik etmek ve çeşitli krediler ile Desteleme yardımları ile finansman sağlamaktır. Devlet ekonomik durumuna göre birçok teşvik kredisi, hibe kredi, tarım kredisi, küçükbaş hayvancılık kredisi, büyükbaş hayvan kredisi vermektedir.

Geçmiş dönemde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına bağlı Müdüriyetler ve TKDK adı verilen Kırsal Kalkınma kurumunca Türkiye’de birçok ilimizde Devlet destekli traktör kredisi verilmiştir. Şuan için IPARD projeleri ile özellikle büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için yüksek miktarlarda kredi sağlanıyor. Örneğin gerçekten ödeme gücünüz varsa, 500 büyükbaş hayvan bulunan bir tesis açacağınızı dile getirseniz, IPARD destek veriyor ancak, şuan için bağışlama veya faizsiz Devlet traktör kredisi verilmiyor.

Kırsal Kalkınmanın Şuan ki Destekleri
Süt üretimi icra eden çiftçiler, işletmeler, çiftlikler, Süt üretimi yapan çiftçiler, işletmeler, çiftlikler, Arıcılık meydana getiren çiftçiler, Tıbbi ve aromatik bitki üreten çiftçiler, Dış mekan, iç mekan süs bitkisi yetiştiriciliği icra eden çiftçiler öteki şartları da taşımak koşulu ile başvuruda bulunabilir. Ancak amacınız sitemizin tarımsal destekler bölümünü takip ederek, yeni bir bağışlama yada teşvik olduğunda haber alabilirsiniz.

Ziraat bankası çiftçilere tarım aletleri kredisi veriyor
Ziraat Bankası tarafınca da, traktör almak isteyenler için durağan veya değişken faizli yatırım ve işletme kredileri verilmektedir. Ziraat Bankası; ziraat işi ile uğraşan ve işletme sahibi kişilere tarımsal mekanizasyon araçlarının kredili olarak satışını dair çıkarılan tebliğlere bakılırsa; zirai işletmelere ve tarım ile ilgilenen ve belgeleyenlere sıfır km yeni kullanılmamış ve azca kullanılmış en fazlaca 5 yaşındaki araçların alınabilmesi için krediler vermeye devam ediyor.

Yeni ve kullanılmamış traktörler için;
Yeni ve daha asla kullanılmamış olan tarım aletlerinden traktör kredileri geri ödemeler 3 ayda bir, 6 ayda bir 12 ayda bir geri ödemeli olarak verilmekte, Alınacak olan ziraat cihazına ilişik daha alınmamış fakat siparişi verilmiş proforma faturasının en fazla yüzde 75’ine kadar sabit faizli olmak suretiyle tarımsal mekanizasyon kredisi kullandırmaktadır. Ziraat bankası ile anlaşmalı bayilerden alınacak olan tarım aletlerinin alımında ise tekrar aynı koşullarda vade bitimine kadar durağan faiz garantisi ile uygun geri ödemeli kredi vermeye devam ediyor.

İkinci El Traktörler için;
İkinci el alınacak olan araçların en fazlaca 5 yaşında olmasını koşul koyan banka kasko bedelinin yüzde 75’ine kadar sabit ve değişken faizli müsait geri ödemeleri yatırım kredisi vermeye devam ediyor.

Sizin için hesaplama yaptık. Banka ile görüştük. Tüm bankaları inceledik. Sonuç olarak; Ziraat Bankasının Bu iki kredisi hakkındaki ayrıntılı bilgiyi bu sayfadan alabilirsiniz.
Ziraat Bankası kafanıza yatmazsa Halkbank Traktör Kredisi veriyor. Halkbank’ta Devlete bağlı bir kamu bankasıdır. Halkbank’ı da değerlendirebilirsiniz.
Sizin için hangi banka uygunsa o bankaya başvurun ancak, şuan ülkemizde hiç bir Kamu Kurumu Traktör Hibesi vermiyor. Lütfen dolandırıcılara dikkat edin ve elinizde ki üç kuruşu da onlara kaptırmayın.

27 yorum

 1. Kutsasın izleyiciyi

  Do you need urgent loan for investment? E-posta: (dealae@usa.com) Business? construstion? farming loan? Düşük faizli acil kredi teklifi, Yatırım kredisi? İşletme Kredisi? E-posta: (dealae@usa.com)

  #280B, T.C beside Planet.
  Investment D.E.A LTD
  333 333 0633

 2. Thank you for another insightful web page.. youtube indonesia The place altogether different may perhaps I get that kind of information designed in such an perfect method? I own a enterprise that we are basically at this moment operating with, so i have been getting the appearance available for similarly info.

 3. We do believe in each of the ideas you might have introduced with your publish aplikasi berita saham 2019. They are simply genuine and may surely perform. However, this content are so simple for beginners. Do you you should expand these people a little from subsequent period? Basically submit.

 4. Impressive site. A great deal of helpful data the following jual biscuit sandwiching machine indonesia. Now i am mailing that for some mates ans additionally sharing in delicious. As well as, many thanks as part of your perspire!

 5. social media celebrities Many thanks for some other educational web page. In which more may well I get that style of facts designed in a real best tactic? For sale venture that we’re purely currently managing in, and i also have already been with the watch out for similarly info.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.