TKDK Tarım ve Hayvancılık Kredisi Destek Verilen İller

TKDK yardımcı verdiği iller hangileridir?
Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu aslında Türkiye genelinde bu projeleri gündeme getirmiştir. Bu kuruluş Akdeniz, Karadeniz, Ege, Marmara, Doğu anadolu, Güney doğuanadolu, İç anadolu bölgelerinde bulunan kırsal alanlar için destek vermektedir. Peki TKDK hangi illerde kredi desteği veriyor bu sorunun cevabını aşağıdaki liste ile açıklayacağız.

TKDK hangi illerde kredi desteği veriyor
Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu TKDK, Türkiye’de bulunan kırsal alanları değerlendirmek istediğini belirterek bu kırsal alanlarda yaşamlarını sürdüren halk için yeni projeler hazırlamıştır. Bu proje sayesinde bir oldukca vatandaşımız istihdam olanağına haiz olmuş ve bölgesindeki ekonomiyi de canlandırmıştır. Tarımsal alanları faaliyete geçirerek unutulmuş kültürleri, yaşama değerlerini, doğayı ve çevreyi gündeme getirerek en sıhhatli ortamlarda gerçekleştirilmek suretiyle bereketli iş projeleri düzenlenmektedir.

TKDK başkanı Ahmet ANTALYALI açıklamasının bir bölümünde şu laflarını dile getirmiştir. Tarım ve kırsal kalkınmayı destekleyerek bir çok bölgede kadın girişimcilerimize yardımcı vererek onların yaşamlarında daha başarıya ulaşmış olmasını amaçlarken hem de genç girişimcilere sağlanan bağışlama krediler yardımıyla bir fazlaca vatandaşımız iş olanağına sahip olmuş ve projeyi oldukca iyi değerlendirmişlerdir. 11 bin yatırımcıya IPARD fonları düzenlenmiştir. Bu fonlardan yararlanan bir fazlaca girişimci başarılı iş alanlarına başlamıştır.

TKDK destek verdiği iller
TKDK tarafından yardımcı verilen iller;

Manisa
Mardin
Samsun
Uşak
Amasya
Ardahan
Çorum
Ankara
Kastamonu
Çanakkale
Kütahya
Balıkesir
Afyonkarahisar
Hatay
Trabzon
TKDK, adını vermiş olduğumuz illerde bu projeyi başlatmış ve birçok alanda bir fazlaca girişimciye iş imkanları sunarak istihdamı ve ekonomiyi güçlendirmiştir.

Et üreten tarımsal işletmelere yatırım Manisa’dan geliyor
Manisa ili Akhisar ilçesi, Yenidoğan köyünde kurulan bu işletme 2013 yılında üretime başlamıştır. TKDK’nın kredi desteği vermesi ile girişimci Özcan Tav, Et üreten tarımsal işletmelere yatırım yaparak 3 kişiye istihdam olanağı sağlamıştır. İşletme 970.922,92 TL ile kurulmuştur. TKDK’nın IPARD hibe desteği ise 50.042.785,65 Türk lirası olarak belirlenmiştir. Bu yardımcı ile işletmesini kuran girişimciler vatandaşlarına istihdam olanağı sağlarken ekonomik dengede de hareketlilik oluşturmaktadır. Manisa hem de bu desteklerden yararlanarak kırsal turizme ehemmiyet vermiştir. IPARD hibe desteği 562.406,37 lira ödemesi yaparken yatırımın toplam bütçesi 1.623.713,02 lira olarak hesaplanmaktadır. Bu projeler yardımıyla unutulmuş kültürümüz yine canlanırken ekonomik kalkınma projeleri desteklenmiştir.

TKDK’nın IPARD hibe yardımıyla Uşak’ta oluşturulan proje
Çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi ile Uşak merkezde canlandırılan bu proje 78.700,00 lira ile IPARD hibe desteği olarak 38.625,00 lira ödemesi yapılmıştır. Kurulan bu proje 1 ay 15 gün de tamamlanmıştır. Bu projeler sayesinde bir fazlaca vatandaşımız iş sahibi olurken ülke ekonomimizde de canlanmaya sebep olmuştur.

Afyonkarahisar projesi
Et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması yardımıyla Afyonkarahisar’da doğal ortamda yetişen büyük baş hayvanların sıhhatli koşullarda kesilmesi ve üretiminin yapılması hedeflenerek kurulmuş olan bu firma IPARD desteği olarak 552.756,83 lira hibe kredi verilerek bu projenin hayata geçirilmesini isteyen TKDK desteklerini girişimcilerinden esirgemeyerek 1.115.513,66 liralık bir yatırım yapılarak kurulan bu işletme hedeflediği başarıya ulaşarak bir çok vatandaşa istihdam imkanı sağlarken ekonomik açıdan da büyük başarı yakalamıştır.

Devlet teşvikleri ile mantar yetiştiriciliği yaparak ayda 5.000 TL. NET KÂR elde edebilirsiniz.

TKDK Destek Verilen İller 2017 Tarım ve Hayvancılık Kredisi kapsamında devletimizde desteklenen illerin kırsal alanlarında yaşayanlar Çağrı ilanlarını takip ederek hibelerden yararlanabilirler. TKDK desteklenmeyen illerde yaşıyorsanız üzülmeyin. Çünkü her sene devlet tarafından hayvancılık ve tarım faaliyetlerinde muhtelif devlet destekleri, teşvik ve hibeler veriliyor. Bunlara müracaat yapabilirsiniz.

25 yorum

  1. IELLIOS是由歐盟資助倫敦大學細胞重建研究所研究. 採用諾貝爾生理醫學獎科技 , 透過”納米能量電流” 以最親膚與迅速導入的方式 , 利用電腦化系統去令皮膚再生 , 令皮膚組織在無創傷的情況下自然更新及收緊 . 這治療是無創無痛的 . 完成治療後亦沒有傷口 . 我們是香港第一引入IELLIOS的機構 , 醫生會根據客人不同情況去為你設計不同的組合 .在外國IELLIOS受到很多荷里活明星, 歌手以至政客的追棒 , Madonna的facialist kate somer -field就常用IELLIOS為她護理肌膚 , 令52歲的她肌膚輪廓均保持於30歲的狀態. IELLIOS的訊號技術,採用心臟起博起原理,活躍無法正常運作的心臟細胞。訊號技術可活化及修復愛損皮膚,透過傳送訊號,激活靜止的細胞。IELLIOS的訊號技術給予細胞指令,引發細胞再次生長,令肌膚重回年輕。

  2. LAURIE WHITWELL AT THE HAWTHOWNS: Javier Hernandez may have been brought to West Ham as a poacher but since Andy Carroll’s return a different task has been asked of him. West Ham forward Javier Hernandez a little lost on the wing as Slaven Bilic looks to find best attacking solution

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.