460 Bin 167 KOBİ’nin Kredi Faiz Desteği Başvurusu Onaylandı

kosgeb başvuru

Kosgeb Kredi Faiz Desteği başvurularını değerlendirdi ve bu başvuruların neticesinde toplam olarak 460 Bin 167 Kobinin başvurusunu onayladı.

Kosgeb Kredi Faiz Desteği Başvurunuzun sonucunu öğrenmek için >> Tıklayın

KABUL EDİLEN UYGULAMA İŞLEMLERİ KREDİ SÜRECİ

1- SMS ve / veya e-posta ile bildirim alan Sifirfaiz2017.Kosgeb.Gov.tr ​​adresinden başvuru formunun alınması. İşletme, protokolün banka şubelerinden birinde kredi başvurusunun değerlendirilmesi için sistemden aldığı başvuru formu ile başvurur.

2- Banka'nın değerlendirdiği ve kredi başvurusunu olumlu şekilde onaylayan işlemler, kayıt ve beyan onayları için KOSGEB Müdürlüğü'ne giderler.

Sadece KOSGEB'e kayıtlı ve / veya onaylanmamış 2015 KOBİ Bilgi Beyanı, yazılım sistemi üzerinden KOSGEB Müdürlükleri tarafından onaylanmayacaktır. Bu nedenle, KOSGEB'e kayıtlı ve 2015 KOBİ Beyanı'na sahip olmayan işletmeler öncelikle bu işlemleri KOSGEB Müdürlüklerinde tamamlamalıdır.
KOSGEB Müdürlüğü, beyanlarını resmi başvuru ile uyumlu olan ve başvuru sahibi olan işletmeler için onay verecektir. KOSGEB Müdürlükleri tarafından verilen onay, işletmenin 2015 KOBİ Beyannamesi tarafından onaylanan ve KOSGEB Veri tabanına kayıtlı olması ve KOSGEB Desteğinden yasaklanması anlamına gelmez.
3- Krediler, Banka tarafından talep edilen kredilere ilişkin belgelerin Banka Şubesine teslim edilmesiyle verilir.

KOSGEB, Kredi İşlemlerini Hızlandırıyor

KOSGEB, 2017 Sıfır Faizli İşletme Kredisi Personel, faiz desteği almaya uygun işletmelerin işletmeler ve işlemlerinin daha hızlı yapılabilmesini ve süreçle koordinasyonun sağlanmasını teminen Ankara'daki Ankara'daki tüm KOSGEB Müdürlüklerine gönderildi.

Programda tüm KOSGEB Türkiye Müdürlükleri hafta sonları kalacak.

Faizsiz kredi desteğine hak kazanmış ancak KOBİ Beyannamesini doldurmamış veya doldurmamış olan KOSGEB Müdürlüklerine belgelerini henüz sunmamış olan KOBİ'ler, öncelikle KOBİ'lerin eksikliklerine başvurarak borç ödeme sürecini tamamlamalıdır.

KOSGEB, bir an için, mobilizasyonu ilan etti; böylece KOB 'ler faizsiz krediye bir anlığına erişebileceklerdi. Program sırasında, KOSGEB müdürlükleri meşgul olursa, KOSGEB Müdürlüklerindeki personel kalacak.

Kredi Onay Süreçleri Sırasında KOSGEB'de Yapılan Yeni Düzenlemeler.

Öte yandan, KOSGEB kredi onay sürecini de yeniden düzenlemişti. Daha önce KOSGEB tarafından verilen onay süreci bir aşamaya indirildi.

Banka'nın Kredi Desteği Desteği'nden yararlanan işletmeler için Ön Onaydan sonra KOSGEB Müdürlüklerine verilen onay son öneridir. KOSGEB Müdürlük Onayları; Program kapsamında Kredi Desteği Desteği'nden yararlanan şirketler; Bu, KOSGEB'e kayıtlı 2015 Yıllık Kronometri Yıllığı Kitabı tarafından onaylanmış ve KOSGEB tarafından yasaklanmayan bir işletme anlamına gelir.

Banka Ön Onayı dışında Banka tarafından verilen diğer onaylar ve KOBİ Finans Departmanı tarafından verilen onaylar kaldırılmıştır; KOSGEB Müdürlükleri krediyi verdikten sonra Banka bu krediyi kullanabilecektir. Kredi ek ödeme yardımı ödemeleri, Aktif Kredi Kullanım Listelerini Banka Genel Müdürlüğüne veya yetkili birim tarafından İdare Başkanlığına göndererek yapılabilir.

Bankalar 100 TL'ye kadar şarj edebilirler.

Program kapsamında, bankalara getirilen protokoller uzmanlık ücretleri ve posta masrafları ile sınırlıdır. Bankalar bu işlemlerden yalnızca işlem başına 100 TL alabilirler. KOBİ'lerin 100 TL'den başka herhangi bir ek ücret ödemeleri gerekmez. Eğer farklı bir ücret talep edilirse, KOBİ'ler KOSGEB Müdürlüklerine başvurabilir.

Sıfır-Faiz Kredisi Desteği almaya hak kazanmış şirketler, SSK ve vergi alacaklıları tarafından verilen kredi desteğine kadar kredileri için aidat ödenmektedir.

Bu Tebliğ kapsamında Maliye Bakanlığı ve Devlet Yardım Hasılatı ile İşverenlerin ve Teşvik ve Sosyal Yardım Sektörü Teşkilatının bu bağlamda çıkardığı İç Olağan Genelgeler ile Tebliğlerin Toplanması İçin Usul ve Esaslara İlişkin Tebliğ Mevzuatın gerektirdiği şekilde, ilgili bankalar ve kurumlar arasında imzalanan Kredi Faizi Destekleme Programının Desteklenmesi Protokolü'nün 7. Maddesi,

"Geçici bir borç veya her ikisi de ya da her ikisinin birden olması durumunda, Vergi Dairesinden kesilen vergi mükellefi tutarını ve SSK'dan düşülen borçlu tutarını yayınlayan belgeyi yayınlayan belge , SGK'nın yükümlülüğü bulunmadığı ve YADA tarafından yapılandırıldığı İŞ İŞ'inden katılım KOSGEB tarafından SGK'ya ve / veya mükellefimize ödenen usulsüzlük / kar payı için verilen destek miktarı, SGK'ya ödenecek kredi tutarından düşülecektir. İşbankası tarafından kullanılacak ve ilgili kuruma yapılan ödemeler BANKACILIK İDARESİ tarafından yapılacaktır.

20 yorum

  1. 大家都剪短髮了!但原來想知道自己剪短髮美不美先要看這3點 其中黃金比例最重要! Marie Claire (HK) Edition 雖然說今年短髮的熱潮一直都是高居不下!大家都衝去剪一波短髮,為自己改改新的造型,就連留了十多年長髮的編都也想要行動,去剪一個短髮看看。但是又很害怕自己的臉型不適合短髮,這個時候不如就看看這3點,看看自

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.