Bu Fotoğraf Hibe Desteği Getirdi

Bir fotoğraf herşeyi değiştirebilir. İşte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik bu çekilen fotoğraftan da esinlenerek küçükbaş hayvancılığıyla ilgili teşvik sisteminin kanun tasarısını hazırladıklarını belirtti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik attıkları adımlar ve desteklerle kırmızı et sorununu kısa süre arasında çözmeyi istediklerini belirterek "Desteklerimiz her alanda var. Biz hayvancılık yaptım diyenin arkasında, yanında olacağız. Onun kazanması demek, 80 milyonun kazanması anlama gelir. Bu dayanışma içinde 70 milyon, 80 milyon küçükbaş hayvana ulaşmamız gerekiyor. Biz hayvancılıkta kendi kendimize ehil olmak durumundayız. Çiftçimizi, hayvancılıkla uğraşan vatandaşımızı varlıklı etmek durumundayız." dedi.

KAYIT DIŞI HAYVANLARA AF GELİYOR

Hayvanların küpelenmesi işine değinen Çelik, şöyle devam etti:

"Eski borçlar, eski parayla söylüyorum 6 katrilyon var. Hesap kitap var. Bakın ben size net söylüyorum. Kanun teklifimiz Başbakanlıkta. Geçmişle ilgili kimse bir şey takmasın kafasına. Geçmişle ilgili her şeyi siliyorum. Herkes küpeyi taksın, hayvanlarını kayıt altına alsın. Bunla alakalı düzenlemede 'af' diyorsanız af bunla ilgili düzenlemeyi çıkartıyoruz. Bütün hayvanlarımızın küpelenmesi gerekiyor. Onun için küpe işlerini merkez birliğimizle yapacağımız protokolle sizlerle beraber yapacağız."

Çelik, toplantıda, Rize'de, yeni doğum meydana getiren keçiyi sırtında, yavrusunu ise köpeği ile dik yamaçtan köyüne taşıyan ve ağabeyi Ali Rahman'ın çektiği fotoğrafla toplumsal medyanın gündemine oturan Hamdu Sena Bilgin ile görüştü.

Bakan Çelik, "Neler yapmış olduğu dünyaya ibret olacak bir sahne sergiledi. Onun için genç çiftçi destekleme projesinde bu sene bakanlık olarak yapmamız gerekeni yapacağımızı, burada anlatım ediyorum. Artık bir keçi oğlak değil, 40 tane olacak." dedi.

Bilgin de Bakan Çelik'e teşekkür etti.

13 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.