Evi Olmayana Devletten 15 Bin TL Destek – Devlet Destekli Konut Hesabı

İlk defa ev sahibi olacak vatandaşlara konut hesabı açtırmaları halinde devlet tarafından 15 bin TL’ye kadar yardımcı sağlanıyor. Konut hesabı açtırıp tutum meydana getiren kişilere devlet desteği veriliyor ve bu kişilerin ev sahibi olması sağlanıyor. 7 Haziran 2015 zamanı itibarıyla hepsi kendisine ilişik bir konutu bulunmayan Türk vatandaşları mesken hesabı açtırarak devlet desteğinden yararlanabilirler. 18 yaşın altındaki kişiler için konut hesabı açılabilir ancak hesap açılışı 18 yaş altındaki kişinin velisi yada vasisi tarafınca yapılmalıdır. Konut hesabı bankaların yurt içindeki şubelerinde TL cinsinden açılmalı. Konut hesabının ortak hesap olarak açılması olası değildir. Konut hesabı açtıracak ferdin tüm bunlar kendi üzerine olan bir tapusunun bulunmaması da şart. Bir şahıs yalnızca bir tane konut hesabı açtırabilir. Diğer yandan mesken hesabının açıldığı bankadan bir başka bankaya transfer edilemez. Bu nedenle mesken hesabı açtıracak kişilerin hesap açtıracakları bankayı iyi tercih etmeleri gerekiyor.

30 BİNE KADAR YATIRABİLİR

Konut hesabı açtıran kişi mesken hesabı açılış tarihinde hesaba 30 bin TL’ye kadar para yatırabilir. Bu sayede konut hesabına uygulanacak devlet desteğinin miktarının artırılması söz mevzusu olabilir. Konut hesabı açtıran kişiler isterlerse ayda bir, isterlerse üç ayda bir hesaba ödeme yapabilirler. Ödemelerini aylık olarak icra eden kişiler ayda minimum 250, en çok 2.500 TL ödeme yapabilirler. Üç aylık ödeme yapanlar için ise alt limit 750, üst limit 7.500 lira.


AKSATMAMAYA DİKKAT EDİN

Konut hesabına aylık ödeme yapmayı tercih eden bir kişinin bir yıl içinde üçten fazla defa, üç aylık ödeme yapmayı tercih eden bireyin ise bir sene içinde birden fazla defa hesaba ödeme yapmaması halinde bu kişilere devlet katkısı ödenmez. Diğer yandan bu durumlarda açılan hesap, konut hesabı statüsünden çıkartılır.

İŞTE DESTEK TABLOSU

Konut hesabı açtıranların destekten yararlanabilmeleri için sistemde en az üç sene kalmaları şart. Hesaba 36 ila 47ay arasında para yatıranlar biriken paranın yüzde 15’ini 13 bin TL’yi geçmemek suretiyle, 48 ila 59 ay yatıranlar paranın yüzde 18’ini 14 bin TL’yi geçmemek suretiyle ve 60 ay ve üstü para yatıranlar ise paranın yüzde 20’sini 15 bin TL’yi geçmemek üzere devlet katkısı olarak alabilirler.

KONUT HESABI NASIL AÇILIR?

Çalıştığınız bankalarda konut hesabı açtırabilirsiniz. Şu anda Google'da "Konut Hesabı nasıl açılır?" , "Konut hesabı nerede açılır?" sorusunu yazdığınızda bu yanıtları görebilirsiniz. Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıfbank vb bankalardan konut hesabı açtırabilirsiniz.

61 yorum

 1. I have noticed you don’t monetize your page, don’t waste your traffic,
  you can earn extra cash every month because you’ve got
  hi quality content. If you want to know how to make extra money, search for:
  Boorfe’s tips best adsense alternative

 2. Kutsasın izleyiciyi

  Do you need urgent loan for investment? E-posta: (dealae@usa.com) Business? construstion? farming loan? Düşük faizli acil kredi teklifi, Yatırım kredisi? İşletme Kredisi? E-posta: (dealae@usa.com)

  #280B, T.C beside Planet.
  Investment D.E.A LTD
  333 333 0633

 3. I have checked your page and i have found some duplicate
  content, that’s why you don’t rank high in google’s search results, but there is a tool that
  can help you to create 100% unique content, search for; SSundee advices
  unlimited content for your blog

 4. I would not be aware that generate an income wound up here, on the other hand thought this particular distribute had been superior. I can’t recognise what you are on the other hand undoubtedly you are likely to your well-known digg if you aren’t currently kumpulan youtube indonesia. Cheers!

 5. Hello. I have checked your devletkredisi.org and i see you’ve got some duplicate
  content so probably it is the reason that you don’t rank hi
  in google. But you can fix this issue fast.
  There is a tool that rewrites content like human, just search in google:
  miftolo’s tools

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.